![](http://test.lipowa3.pl/sites/default/files/layout_images/logo.png)
Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!
Wystawa Marka Cecuły/Modus Design w Galerii Lipowa 3
Wyjątkowa wystawa zawładnie przestrzenią ekspozycyjną Galerii Lipowa 3 na dwa wakacyjne miesiące. Tradycyjny w swym charakterze materiał, jakim jest porcelana, zetknie się tu z nowoczesną, dynamiczną formą. Zawsze elegancka biel wystąpi obok mocnych kobaltów i pudrowych róży. A całością przedsięwzięcia będzie kierował Marek Cecuła, światowej sławy artysta ceramik. Współczesne projektowe wariacje na temat tradycyjnego materiału ceramicznego – to właśnie „Design na tle tradycji” w wykonaniu Modus Design Studio. Zapraszam serdecznie!
Aleksandra Skorek, kurator wystawy
„Design na tle tradycji” to selekcja porcelanowych kolekcji tworzonych w Ćmielów Design Studio w latach 2015-2017. Działalność studia umiejscowionego w sercu manufaktury porcelany, inspiruje i wpływa na charakter oraz kierunek kreatywnego procesu. Powstające projekty i poszczególne kolekcje odzwierciadlają dwutorową działalność studia tworzącego równolegle unikalne rękodzieło oraz wzornictwo przemysłowe. Wystawa jest przykładem integracji miedzy sztuką, designem a przemysłem. Prezentuje trzy grupy prac: obiekty dekoracyjno-użytkowe, zestawy stołowe oraz formy artystyczne. Wiele z tych prac powstało w procesie grupowym i stanowią one symbiozę wspólnej kreatywności ćmielowskiego studia.
Marek Cecuła
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Marek Cecuła – artysta ceramik, projektant, pedagog, laureat wielu prestiżowych nagród. Studio ceramiczne Modus Design założył w 1976 roku w nowojorskim SoHo. Po 40 latach działalności artystycznej w Izraelu, Brazylii i USA powrócił do Polski. Obecnie Modus Design ma siedzibę w Kielcach. Od 2013 r., wspólnie z Polskimi Fabrykami Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., tworzy Ćmielów Design Studio, pracownię wzorniczą pod kierownictwem artystycznym Marka Cecuły. Filozofią studia jest powrót do ruchu „artyści w przemyśle” – współpracy projektantów z fabrykami przy tworzeniu nowych produktów.